top of page

Как работи програмируемия термостат?


С всички възможни опции за настройка на програмируемия термостат е лесно да се объркате. Разбира се, той е проектиран така, че да го "настроите и да го забравите", което ще улесни живота ви. Струва си да вземете минутата или две минути, за да прочетете това, за да изясните всичко, което може да ви обърка за процеса.

Традиционно "задайте го и го забравете" означава да настроите термостата си на една температура и просто да я оставяте така. . Философията зад този начин на мислене непрекъснато променяше температурата, за да се опита да спести пари от енергия, всъщност не спаси нищо. Проучванията досега показват, че поведението изобщо не е точно и промяната на температурата в различни ситуации ви спестява пари, особено тук в България. Така че с програмируем термостат, "нагласи и забрави" философията придобива ново значение. Можете да програмирате термостата веднъж с посочените температурни промени и след това да забравите за него.

Как да настроите термостата си: В зависимост от вида на програмируемия термостат, който имате, ще има малко различни опции. Това означава, че повечето програмируеми програми работят с едни и същи опции за време: Време на събуждане, Време на сън, Време на изчакване и Време на връщане.

Уверете се, че при програмирането на термостата си влизате в реалистични времена, точно отразяващи графика и вашето семейство. Искате да извлечете максимума от вашия термостат.

Няколко неща, които трябва да имате предвид, преди да зададете графика си: Инсталирайте батерии с утвърдена марка и ги сменяйте ежегодно. По-евтините батерии нямат толкова дълго време на работа. Искате термостатът да работи, когато имате нужда от него. Чувствайте се свободни да превключите временно от зададения график и да настроите температурата, когато е необходимо. Това превключване автоматично се отменя и възобновява нормалното програмиране. Не изберете Задържане / Постоянно / Почивка (в зависимост от вашия термостат и ако не сте на ваканция) и просто изберете Временно. Избягвайте да настройвата температурите /и да завъртате/ до крайности, с цел да отоплените или охладите дома ви по-бързо. Системата не работи по този начин и просто използва енергията ви ударно, което струва и повече пари. Вашето оборудване ще отоплява или охлажда дома ви, точно както го настройва при точни температури. Ето как да настроите термостата си: 1. Не забравяйте да следвате указанията на производителя си.

2. Изберете "Отопление" или "Охлаждане" за това, което ще направите- очевидно зависи от сезона.

3. Задайте температурата през делничните дни, като поставите превключвателя в режим на отопление или охлаждане и изберете програмата за деня. Започнете с понеделник или само в делничен ден, в зависимост от модела си, и изберете времето и температурата за деня / деня, който искате да бъде вашият дом. След това продължете с оставащите времена за този (те) ден (и) с температури. Например, може да искате климатикът да охлади дома ви до 20 градуса в 7:00 часа, така че когато алармата ви изгасне в 7:30 сутринта, вашият дом е готино за вас. След това, когато лягате в 11:00 часа, ще искате да поставите климатика си на 24 градуса в 11:30 часа. така че спестявате енергия, докато спите. Същата процедура се отнася и за настройката за отопление. Много модели термостат ви позволяват да зададете време и температура четири пъти през почивните дни. Така че, ако работите или почивате през деня, можете да промените температурата, за да отразите това и да спестите още повече пари.

4. Задайте температурата за почивните дни по същия начин. Въпреки това, тъй като повечето хора са склонни да бъдат повече у дома през уикенда, може да искате само да настроите температурата за след вашето събуждане

. Можете да използвате временно заместване, за да настроите температурата, ако решите да напуснете къщата през деня изобщо.

Програмируемите термостати са проектирани така, че да ги "настроите и да ги оставите". След няколко минути, когато термостатът е инсталиран, вече се настройва правилно графиката. Това ще темперира дома ви като ще ви позволи да пестите пари едновременно.

Слайд:
Последни:
Тагове:
Следвайте ни:
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
bottom of page